Skip to content

Hematologia: zakrzepica i krwotokZostałość i zakrzepica: podstawowe zasady i praktyka kliniczna Zaburzenia krwotoczne: podejście kliniczne i terapeutyczne

7 miesięcy ago

468 words

Kiedy przygotowywałem się do mojej wspólnoty w hematologii, kupiłem dwie książki o krwi: Maxwell M. Wintrobe s Clinical Hematology (Philadelphia: Lea & Febiger) i The Hemorrhagic Disorders by Mario Stefanini i William Dameshek. Książka Wintrobe, którą kupiłem w wykończeniu, jednoosobowa edycja z 1951 r. (Trzecia), pojawiła się niedawno w dziewiątej edycji, składającej się z dwóch ogromnych tomów, w których udział wzięło 33 autorów. Choroby krwotoczne, opublikowane w 1955 r., Są obecnie niedopracowane. Jest to przystojna książka, typowa dla wspaniałej pracy ze starego wydawnictwa Grune i Stratton. Doskonałe płytki barwne przedstawiają graficzne przykłady wybroczyn, wybroczyny, test opaski uciskowej i test retrospekcji. Test opaski uciskowej został porzucony, ale oba współczesne podręczniki, o których mowa, wspominają o wycofywaniu skrzepów. Jednak tylko Zaburzenia Krwotoczne pokazują, jak wygląda to zjawisko w probówce. Jego indeks czterokrotnie wymienia słowo czynnik ; pozycja dla czynnika IX brzmi: Czynnik IX. Zobacz składnik tromboplastyny w osoczu . Natomiast czynnik zajmuje więcej niż trzy kolumny wskaźnika zakrzepicy i krwotoku oraz więcej niż osiem kolumn drobnego druku w indeksie hemostazy i zakrzepicy. Zadziwiająco, wskaźnik hemostazy i zakrzepicy wymienia 54 zmutowane warianty czynnika IX, od czynnika IX Alabama, przez czynnik IX Hollywood, do czynnika IX Jemenu. Zaburzenia krwotoczne, zawierające mniej niż 350 stron tekstu, można łatwo odczytać na wózku. Hemostaza i zakrzepica oraz zakrzepica i krwotok, oba behemoty, prawie wymagają zastosowania mebli. Zakrzepica i krwotok są dobrze wyprodukowane i logicznie zorganizowane. Ma wiele doskonałych schematów i tabel, dobre fotografie i kolorowe tablice. 25-stronicowy indeks robi wrażenie. Konstrukcja pasm fibryny, która kieruje każdym z 63 rozdziałów, jest miłym akcentem. Do 94 autorów należą wiodące autorytety, głównie ze Stanów Zjednoczonych, prawie jedna czwarta z obwodu Boston-Cambridge. Około jedna trzecia książki dotyczy podstawowych mechanizmów koagulacji; z pozostałych około dwie trzecie dotyczy chorób krwotocznych, a jedna trzecia z zaburzeniami krzepnięcia.
Hemostaza i zakrzepica są również przystojni. Czarno-białe diagramy, tabele i fotografie są takie same jak w zakrzepicy i krwawieniu. Indeks hemostazy i zakrzepicy wypełnia prawie 49 stron, a 129 autorów do 86 rozdziałów rywalizuje z autorami zakrzepicy i krwotoku. Obie książki razem dostarczają listę większości czołowych studentów hemostazy w Stanach Zjednoczonych.
Aby porównać zakrzepicę z krwotokiem oraz hemostazę i zakrzepicę, przeczytałem, co każdy miał do powiedzenia na cztery tematy: kliniczne podejście do pacjenta z zaburzeniem krwotocznym, zespół antyfosfolipid-przeciwciało, stany nadkrzepliwości i leczenie hemofilii. W przypadku zakrzepicy i krwotoku Andrew Schafer podaje dobrze uzasadnioną, dokładną i dojrzałą dyskusję na temat tego, jak doświadczony lekarz podchodzi do diagnozy u pacjenta z nieprawidłowym krwawieniem. Odpowiednio podkreśla wagę historii i badania fizykalnego, ale uważam, że przecenia on znaczenie krwawienia
[hasła pokrewne: tulleo aflofarm, pimafucin ulotka, diphergan syrop cena ]

0 thoughts on “Hematologia: zakrzepica i krwotokZostałość i zakrzepica: podstawowe zasady i praktyka kliniczna Zaburzenia krwotoczne: podejście kliniczne i terapeutyczne”

  1. Lekarze czesto sie wsciekaja, ze ludzie na wlasna reke dokdztalcaja sie w internecie

  2. Mój mąż prawie pięć lat temu miał udar niedokrwienny połowiczny prawostronny.

Powiązane tematy z artykułem: diphergan syrop cena pimafucin ulotka tulleo aflofarm